• 11 Haziran 2013 11:21

  Örnek Olacak Bir Etkinlik

  Örnek Olacak Bir Etkinlik

  Diyabet Derneği yararına BAHAR GÖKHAN konseri düzenlendi
  Diyabet Derneği’nin diyabetin önlenmesine yönelik çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen konser cumhurbaşkanlığı himayelerinde Yakın Doğu Üniversitesi Kongre Merkezi’nde (AKM) de gerçekleştirildi.

  Sanatçımız Bahar Gökhan tarafından gerçekleştirilen “Bir Varmış Bir Yokmuş” konserinde sanatçımıza Şef Can Sözer yönetimindeki Lefkoşa Belediye Orkestrası eşlik etti. 7 Haziran 2013 Cuma gecesi gerçekleştirilen konser neşe içinde geçti. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen konserde cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Meral Eroğlu da hazır bulundu.

  Neşe içinde geçen gecenin açılış konuşmasını dernek başkanı Caner Arca yaptı. Konuşmasında diyabetin sinsi ve toplumu içten içe kemiren bir hastalık olduğunu ve Diyabet Derneği’nin böyle bir hastalıkla mücadele ettiğini belirten Arca; diyabetin tam da “hayatın tadını çıkarmaya” çalıştığımız, “hayattan tat aldığımız” anda geldiğini, farkına varmadan vücudumuza yerleştiğini ve bu durumda yapacağımız “onunla yaşamaktan başka “ fazla bir şeyimiz olmadığını söyledi.

  Arca; Günümüzde teknolojinin geliştiği düzeyin, yayılma hızının ve dayattığı yaşam tarzının; “rahat ve kolay bir yaşam biçimi” olduğunu ama bunun “sinsi diyabete” arka kapıyı açık bırakan bir yaşam biçimi olduğunun altını çizdi. Kuzey Kıbrıs’ta her gün 15 kişinin diyabet olduğuna dikkat çeken Arca, “diyabetin dikkate almaya değer” olduğunu özellikle vurguladı.

  Konser sırasında verilen arada sponsor olanlara plaketleri verildi. Katkı yapanlara teşekkür belgeleri dağıtıldı. Arada Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Meral Eroğlu bir konuşma yaparak sanatçımız Bahar Gökhan’a derneğimizin logosunun kazıldığı el yapımı plâketini verdi.