• 23 Kasım 2019 10:30

    KONFERANS "Yaşamın Sesine Kulak Ver"

    KONFERANS

    Beslenmek sağlıklı yaşamımızı sürdürebilmek, hastalıklarla savaşabilmek ve fonksiyonlarımızı sürdürebilmek için almamız gereken temel besin ögelerini en sağlıklı biçimleri ile alma eylemidir.

    23 Kasım 2019 Cumartesi günü Thalassemia salonunda gerçekleşen "Yaşamın Sesine Kulak Ver" isimli konferansımızda konuşan hocalarımız sindirim sisteminin nasıl çalıştığı, glikoz denen şekerin vücudumuz için önemi ve nasıl enerjiye dönüştüğü, beslenmenin sadece rastgele bir şeyler yemek olmadığını, sağlıklı yaşamımızı sürdürebilmek, hastalıklarla savaşabilmek ve fonksiyonlarımızı sürdürebilmek için almamız gereken temel besin ögelerini en sağlıklı biçimleri ile alma eylemi olduğunun altını çizdiler.
    Prof. Dr. Tamer Yılmaz; "Beslenmek bir tür ibadettir. Bize emanet edilen bedenimizi en sağlıklı şekilde yaşatabilmenin en temel yolu sağlıklı beslenmeden geçer" diyerek sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekti ve "Öncelikle bize gerekli olanların neler olduğunun bilincinde olmalıyız. İkinci olarak bu kimyasal maddeleri en sağlıklı şekilleri ile yapılarını bozmadan almalıyız. üçüncü olarak da besin maddelerinin sindirilerek alınması için görevli olan sindirim sistemimizin nasıl çalıştığını ve sindirimin nasıl bir süreç olduğunu bilerek beslenmeliyiz" dedi.