• 3 Kasım 2014 16:05

  Dernek Başkanı Mustafa Oymacı Vurguladı

  Dernek Başkanı Mustafa Oymacı Vurguladı

  Bizler, Devletimizin bir “Diyabet Politikası” olması gerektiğine inanıyor ve çalışmalarımızı hep bu umutla gerçekleştiriyoruz.

  Diyabet Önlenebilir kampanyası tanıtım toplantısında konuşan dernek başkanı Mustafa Oymacı'nın konuşmasının tam metni şöyle.

  Sayın Cumhurbaşkanım, Saygıdeğer Hanımefendi, Değerli Konuklar…

  Cumhurbaşkanlığı himayelerinde sürdürdüğümüz Diyabet Önlenebilir kampanyamızın sonuna geldik. Bu son; kampanya projesinin yazılması ile ilgili verilen tarihlerden kaynaklanan ve sadece belirli bir dönemi kapsayan bir sondur.
  Kıbrıs Türk Diyabet Derneği olarak aynı amaçlarla ve bugüne kadarki çalışmalardan elde edilen verileri de kullanarak daha yüksek hedeflere doğru çalışmalarımızı -kuşkusuz ki artan bir ivme ile- sürdüreceğiz.
  Bizler, Devletimizin bir “Diyabet Politikası” olması gerektiğine inanıyor ve çalışmalarımızı hep bu umutla gerçekleştiriyoruz.
  Çalışmalarımızda Sağlık Bakanlığı'nın, Eğitim Bakanlığı'nın, iş adamlarımızın, doktor, hemşire ve diyetisyenlerimizin, gönüllü çalışan insanlarımızın büyük oranda maddi manevi destek ve katkıları olmuştur.
  Cumhurbaşkanlığı'nın ve Cumhurbaşkanımızın himayeleri, bizlere güç ve çalışma arzusu vermiştir. Bu çalışmaların Devletin desteklediği çalışmalar olduğunu ve toplumumuzun daha sağlıklı olabileceği bilinci ile hareket ettiğimizi, bundan sonraki çalışmalarımızda da bu bilinçle hareket edeceğimizi belirtiriz.
  Eminiz ki bundan sonraki çalışmalarımızda Cumhurbaşkanlığını yani devletimizi tüm organları ile yanımızda bulacağız.
  Sayın Cumhurbaşkanım, saygıdeğer hanımefendi, değerli konuklar… Saygılarımla…