• 11 Ağustos 2012 09:00

  Kaliteli Yaşam Yaz Kampı güzelliklerle dolu geçti

  Kaliteli Yaşam Yaz Kampı güzelliklerle dolu geçti

  5-10 Ağustos 2012 tarihleri arasında Salamis Bay Conti Resort Otel’de gerçekleştirdiğimiz kampımıza katılanlar hem eğlendiler, hem öğrendiler hem de yaşamlarına ayrı bir tat kattılar.

  67 diyabetli ile birlikte 164 konuğun ağırlandığı kampımızda kan şekeri ölçümleri, 3 aylık kan şekeri tahlili, göz dibi kontrolü gibi tetkikler yapıldı. Ayak bakımıyla ilgili ayak bakım uzmanımızın anlattıklarını dinlediler ve ayakkabı seçilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgilendirildiler.
  Sabah yürüyüşü, aerobik gibi aktivitelerle yaşamlarına hareketi de katan diyabetliler deniz ve havuzdan da yararlandılar. Geceleri birlikte eğlenip, Otel yetkililerinin bizler için Perşembe gecesine aldıkları Kıbrıs Gecesinde doyasıya eğlendiler.

  Yapılan araştırmalarda dünyada HbA1c’si 7 üzeri olan diyabetli oranı % 63 dür.
  Kampımızda bu oran 7 altındaki diyabetlilerde ortaya çıkmıştır. Bu durum Diyabet Merkezindeki kayıtlı diyabetlilerin de araştırılması ile netlik kazanabilir.
  Yayımlanmaya değer rakamlar ortaya çıkabilir.

  Kişisel psikolojik görüşme sayısı

  Birinci gün Diyabetlilere ve diyabetli yakınlarına olmak üzere psikologumuz Sn Çağla Kumova tarafından iki toplu seans yapıldı.
  İkinci gün ise 10 kişi ile randevulu olarak ayrı ayrı görüşme yapıldı.

  Göz dibi taraması
  Göz doktorumuz Sn Ayşe Köseoğluları tarafından göz dibi taraması yapıldı. Üç kişiye kamp sonrası doktor kontrolüne gitmesi söylendi.