• 19 Haziran 2013 10:39

    Toplumu Bilgilendirme Çalışmalarında Bir Adım Daha...

    Toplumu Bilgilendirme Çalışmalarında Bir Adım Daha...

    Diyabet Derneği topluma yönelik eğitim çalışmalarında bir adım daha attı. Diyabetin tüm konuları bir program dahilinde herkese anlatılıyor.

    Kıbrıs Türk Diyabet Derneği “Diyabet Önlenebilir” kampanyası kapsamında diyabetle ilgili tüm bilgilerin verildiği uzun süreli toplantıların birincisini Gönyeli Belediyesi SAM ile birlikte gerçekleştirdi.
    19 Haziran 2013 Çarşamba günü saat 16:00 – 20:30 arasında Gönyeli Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim amaçlı toplantıda “Diyabeti tanıyalım”, “Tıbbi Beslenme Tedavisi ve Egzersiz”, “Diyabette İlaç ve İnsülin Tedavisi”, “Diyabette Acil Vakalar ve Organ Hasarları” ile “Diyabetin Evde Takibi Vücut Bakımı” konuları katılımcılara interaktif eğitimle aktarılmıştır. Kalabalık bir izleyici grubunun katıldığı eğitim çalışmasının ilk bölümü sonunda sandviç ile ayran ikram edilmiş ve ikinci bölüm sonunda da tokluk kan şekeri ölçümleri yapılmıştır. Programın başında ve sonunda katılımcılara verilen sorularla eğitimin geri bildirimi alınmıştır. Benzer eğitim altı günlük bir sürede hazırlanan programa göre Lefkoşa Türk Belediyesi memurlarına (350 kişi kadar) 21 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında verilecektir.